КЗ "Богодухівський ЗДО №9 "Берізка", м. Богодухів
Харківська область, Богодухівський район

Наші досягнення

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Модель фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному закладі" | Стаття.  Фізична культура

Здоров'я дітей - одне з головних джерел щастя батьків, педагогів та суспільства в цілому. Дошкільний вік - це особливий період людини, коли відбувається її розвиток, формуються фізичні та психічні якості особистості, що необхідні впродовж життя. Саме тому питання зміцнення та збереження здоров'я малят завжди були і залишаються головними в освітньо - виховних програмах та спрямовані на підвищення захисних сил організму і формування культури здоров'я.

Фізкультурно - оздоровча робота в дитячих закладах залишається головним пріоритетним напрямком законів «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру» та Листа МОН України № 1/9 - 456 від 02.09.2016 року «Щодо організації фізкультурно - оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах». Цими документами держава гарантує усім дітям реалізацію прав на охорону життя і здоров'я, забезпечення раціонального харчування та створення безпечних умов навчання та виховання.

Враховуючи актуальність проблеми нашого часу , та зважаючи на умови сьогодення, екологію та високий показник захворюваності дітей в країні , педагогічний колектив дитячого садка «Берізка» працює над збереженням здоров'я дітей через організацію рухового режиму. Педагоги прищеплюють дітям розуміння здорового способу життя, виховують у них стійкий інтерес до рухової активності, надають інформацію батькам про важливість життєво необхідних рухових умінь. Вихователі керуються перспективним та поточним планами, де фізкультурно - оздоровча робота посідає важливе місце.

Фізкультурно - оздоровчі форми роботи з дітьми в нашому закладі включають: заняття з фізкультури, вправи на свіжому повітрі, рухливі та спортивні ігри, різні види гімнастики, фізкультхвилинки, фізкультпаузи, спортивні свята та розваги, Дні здоров'я.

Провідне місце посідають заняття з фізкультури. Їх структура та дозування вправ відповідають методичним вимогам. Ці заняття з квітня по жовтень проводяться відповідно по розкладу та режиму дня на спортивному майданчику за сприятливих погодних умов. А так, як в дитячому садку діють дві різновікових групи: молодша та старша, тривалість занять становить відповідно 15 та 25 хвилин. Вихователі будують заняття так, щоб вони були цікавими, заповнені ігровими сюжетами та імітаціями. В період роботи музкерівника заняття з фізкультури проходять під музичний супровід. Ці заняття дають можливість педагогам послідовно формувати та закріплювати рухові вміння та навички дітей.

Не менш важливі та дієві ранкова гімнастиката корегуюча гімнастика після денного сну. Ранкова гімнастика створює емоційний фон для подальшої діяльності дітей протягом дня. Вона сприяє поглибленню дихання, посиленню кровообігу, відбувається обмін речовин та формується правильна постава.Гімнастика після денного сну сприяє активізації фізіологічних процесів організму після поступового підйому дітей;

Фізкультпаузи проводяться в перерві між малорухливими видами діяльності та заняттями з метою зняття втомлюваності. Це нескладні рухові вправи або ж рухливі ігри тривалістю до 10 хвилин.

Фізкультхвилинки проводяться на навчально - пізнавальних заняттях протягом 2 хвилин та відновлюють працездатність дітей для подальшої роботи.

Почесне місце в руховому житті дітей займають рухливі ігри, які організовуються на прогулянках, заняттях, на святах та розвагах, під час екскурсій та в ІІ половину дня. Протягом дня діти граються в 5- 6 ігор різної інтенсивності та рухливості.

Фізкультурні свята проводимо 2 рази на рік, а розваги проводимо 1 раз на місяць за участю батьків . В сценарій включаємо ігри, розваги, змагання, естафети, пісні, загадки та конкурси. Батьки, педагоги та діти спільно зміцнюють своє здоров'я, вчаться здоровому способу життя, змагаються та перемагають.

Самостійна рухлива діяльність та індивідуальна робота з дітьми є також формами організації рухової активності в повсякденному житті наших вихованців.

Дні здоров'я проводимо в останній день кожного місяця та даємо можливість дітям бути щасливими вдосталь. Освітня робота в такий день зв'язана з темою здоров'я і здорового способу життя, але проводимо через показ вистави лялькового театру. 

В садочку здійснюються оздоровчо - загартовуючі заходи, що доповнюють і підвищують ефективність усіх форм роботи з фізичного виховання. Вони мають два види: спеціальні та повсякденні. До повсякденних належать прогулянки на свіжому повітрі, обтирання рук та обличчя водою, полоскання рота після прийому їжі. А спеціальні загартувальні процедури - це сонячні та повітряні ванни, сухе та вологе обтирання частин тіла рукавичкою, сон при відкритих кватирках.

Традиційні: ходіння босоніж по камінцях, шишках, та траві; гімнастика пробудження, гігієнічні водні процедури, масаж стоп ноги по «доріжках здоров'я», повітряні процедури, гімнастика для очей, масаж долоньок каштанами та горіхами, вітамінотерапія; вживання часнику, цибулі, фруктів, овочів, пальчикова гімнастика.

Нетрадиційні: ароматерапія, дихальна гімнастика, казкотерапія, кольоротерапія, музикотерапія.

Велика увага у закладі приділяється здоров'язбережувальній педагогіці, яка продиктована проблемами сучасності, передбачає інтегрований підхід до занять з фізичної культури. Розвиваючи основні фізичні якості (силу, гнучкість, спритність, окомір, тощо), вся робота повинна бути організована цікаво та зрозуміло для дитини, так, щоб у малюка вона викликала позитивні емоції такі, як радість руху, задоволення від власної спритності, захоплення своїми досягненнями та успіхами своїх товаришів... Втілюючи цей принцип у своїй практиці, використовую різні види занять: 

заняття - казка (за мотивами знайомої казки, не зменшуючи моторної щільності заняття);
«школа м'яча» (заняття з використанням елементів футболу, баскетболу, волейболу, фітболу);
профілактично-оздоровчі заняття (за методикою М.М.Єфименка);
 заняття з переважним використанням лежачого, повзального, сидячого, ходьбового і лазального рухового режимів),з використанням нетрадиційних технологій: дихальної гімнастики, точкового масажу, ігор медитацій, психогімнастики, «хвилинок-здоровинок», тощо;
домінантні заняття (з переважанням вивчення якогось одного домінуючого основного руху);
комплексні заняття (загальнорозвивальні врави, основні рухи, рухлива гра);
фізкультурно - валеологічне заняття;
ритмічна гімнастика (заняття для дівчаток); силові заняття (для хлопчиків). 
До інноваційних здоровязбережувальних технологій відносимо СТЕП-АЕРОБІКУ - це ритмічні рухи вгору і вниз по cтеп-плaтформі. Заняття степ-аеробікою сприяють розвитку рухливості суглобів, формуванню зводу cтопи, удосконаленню рівноваги. Степ-aеробіку винайшла наприкінці ХХ століття відома американка фітнеc-інcтруктор Джин Міллер (Gin Miller). Після трaвми колінa вона для зміцнення м’язів і прискорення одужання використовувала у тренуваннях сходинки ганку свого будинку. Ритмічні підйоми і cпуcки сходинками принесли чудовий результат. Видужавши, Джин створила нa оcнові cвого домaшнього реaбілітaційного комплекcу новий вид aеробіки, що одержав назву «cтеп-aеробікa». 
Система вправ Пілатес  - зорієнтована на баланс та гармонію всього тіла, в якій основний акцент спрямований на пластичність, розтяжку та планомірний розвиток усіх м'язів. Використання таких вправ у фізичному вихованні  дітей дошкільного віку приносить багато користі:
вправи  Пілатес використовуються на заняттях з фізичної культури  як загальнорозвиваючі вправи, як окремі вправи (наприклад, для розтягування певних груп м'язів  після виконання основних рухів), як вправи для відпочинку, розтягнення, релаксації в кінці заняття.

Однією з умов збереження та зміцнення здоров'я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування, яке здійснюється згідно чинних норм та санітарних правил. В обов'язковому порядку є вивіска меню , графік видачі їжі, добові проби, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування. Всі продукти відповідають вимогам державних стандартів. В меню дітей є крупи, масло, риба, творог, м'ясо, овочі, фрукти, соки.

Поєднання фізичних вправ, засобів загартування та повноцінне харчування сприяє поліпшенню фізичного та психічного здоров'я вихованців ЗДО «БЕРІЗКА».

Логін: *

Пароль: *