КЗ "Богодухівський ЗДО №9 "Берізка", м. Богодухів
Харківська область, Богодухівський район

Методична сторінка

Плани та перспективи: у ДМШ відбулась вереснева педрада – Музична школа №5

Педагогічні ради 2023-2024 н.р.

Засідання №1. «Основні орієнтири у новому навчальному році»

1.Про аналіз роботи педагогічного колективу за минулий навчальний рік.
2.Презентація річного плану роботи ЗДО на новий  20232024 навчальний рік, пріоритетні завдання. Про затвердження плану роботи на новий навчальний рік.

3.Про роботу в умовах дії воєнного стану у країні. Організація освітнього процесу з урахуванням воєнної ситуації у населеному пункті (очне, змішане, дистанційне).

4.Про вибір та затвердження освітньої програми на 2023-2024 навчальний рік.

5.Про затвердження форм планування освітнього процесу, режиму дня та розкладу занять, роботи гуртків.

6.Про ознайомлення педагогів з планом атестації та проходження курсової перепідготовки.

7.Про ознайомлення педагогічного колективу з матеріалами педагогічної конференції.

Засідання №2. «Формування елементарної компетенції з питань безпеки у дітей дошкільного віку»               

1.Про виконання рішень попередньої педради.

 2. Про стан роботи з формування основ безпечної поведінки дошкільників (довідка)

3. Про формування усвідомленого ставлення до власної безпеки через різні форми роботи з дітьми (круглий стіл)

Засідання №3. «Виховання свідомого громадянина з почуттям патріотизму та поваги до суспільно - державних цінностей. Правове виховання дошкільників»

1.Про виконання рішень попередньої педради.

2.Про результати тематичного вивчення стану організації роботи з дітьми з патріотичного виховання (тематичне вивчення) 3. Про забезпечення наступності в реалізації завдань патріотичного та духовного виховання між дошкільним закладом і родиною (обмін досвідом).

4. Про правове виховання дітей дошкільного віку (мозковий штурм).

Засідання №4. Аналіз освітнього процесу за 2023/2024 навчальний рік    

1.Про виконання рішень попередніх педагогічних нарад.

2.Про рівень засвоєння програмових вимог вихованцями ЗДО.

3.Психолого-педагогічний аналіз досягнень дітей старшого дошкільного віку по підготовці до шкільного навчання.

4. Про результати роботи педагогічного колективу за 2023/2024 навчальний рік та завдання на новий   2024/2025 навчальний рік.

5.Про затвердження плану заходів щодо підготовки до нового навчального року в літній період 2024 року.

Як виховати патріота в сім'ї

Поняття патріотизму у всіх викликає досить змішані почуття і емоції. Для одних - це дуже важливо, для інших - нічого особливого, треті - поняття не мають, про що йде мова. Але все ж для багатьох постає обов'язковим бути самому патріотом, і так само виховати своїх дітей.

Саме поширена асоціація про людину - патріота - це людина у формі, особливо у військовій. Але для того, що б бути патріотом не обов'язково бути військовозобов'язаним, носити форму, і складати присягу на вірність Батьківщині. Патріотизм полягає в нашій поведінці, у повазі до предків, шанування традицій, дотриманні свого як фізичного, так і морального здоров'я, створенні міцної сім'ї, і вихованні дітей на тих же засадах.

Почуття патріотизму є в душі у кожної людини, але необхідно його просто пробудити, зуміти достукатися і поставити правильні життєві пріоритети. Саме цим і повинні займатися батьки, які хочуть виховати патріота в сім'ї.

Але з чого почати? Існує кілька рекомендацій, які допоможуть знайти відповідь на питання як виховати патріота в сім'ї.

Якщо ви щиро бажаєте виростити дитину патріотом, не кажіть при ньому погано про ту країну, де ви живете. Адже Батьківщину, як і батьків не вибирають. І повірте, як би, вам не здавалося, що десь краще, навряд чи це правда. У кожній країні є свої проблеми, свої труднощі і з екрана телевізора нам їх ніхто не показує. Всі хочуть, щоб про них думали тільки добре. Тому не допускайте при дитині вираження великого невдоволення про вашу Батьківщині, говорите більше позитивного. Але в той же час не сильно прикрашати ситуацію, вчите дитину бути ще й реалістом.

Обов'язково подорожуйте. Не потрібно відразу їхати закордон, і в рідній країні є маса місць, від яких просто дух захоплює. Показуйте дитині на наочності всю красу і захоплюючу історію рідних країв.

Пам'ятайте, що скоро ваша дитина стане зовсім дорослою і зможе самостійно робити свої, вже дорослі висновки, і мати власну думку. І якщо з дитинства не закласти маленьке зернятко патріотизму, навряд чи воно потім зможе прорости.

Не забувайте і про те, яка багата подіями історія вашої Батьківщини. Найчастіше розповідайте дитині про подвиги, великих війнах, перемогах і поразках, правителях і государях, і навіть простих людях які, за стільки століть, створили цю історію, а разом з нею і країну, в якій ви зараз живете. Тільки головне робіть знижку на вік дитини, і говорите зрозумілою йому мовою. Обов'язково відповідайте на всі його питання, аналізуйте зацікавили його ситуації, робіть спільні висновки і обов'язково слухайте і приймайте думку вашої дитини. Нехай вона ще дитяча та наївна, але це перші його кроки, до вміння самостійно робити висновки.

Історія, а точніше шанобливе ставлення до неї, а так само до предків, донесена вами до свідомості дитини, допоможе вам виховати патріота в сім'ї.

Культурний розвиток дитини з ранніх років, є невід'ємною частиною зародження почуття патріотизму. Якщо ви разом відвідували такі заходи з раннього дитинства, то є велика гарантія того, що і далі, вже в більш старшому віці у дитини буде інтерес продовжувати такі відвідування. Пам'ятайте, що зараз головним прикладом для наслідування є ви, так, що не робіть, так що б потім було прикро за втрачену можливість.

Діти дуже чутливі до емоційного стану їх батьків, якщо вам погано, то дитині теж буде не по собі. Тому, що б в житті не траплялося, намагайтеся налаштовувати себе на позитивну хвилю. Знаходьте позитив у будь-яких діях. Виховати патріота неможливо в атмосфері вічної проблеми, поганого настрою і відсутності віри в майбутнє.

При бажанні виховати патріота в сім'ї, головне підтримка. І мова йде про всебічну підтримку. Прагнення до патріотизму повинно бути не тільки у вас, але і у вашого партнера, і близьких родичів. Живучи в такій атмосфері, дитина в майбутньому буде намагатися відтворити її вже в своїй сім'ї. Так само підтримуйте свого малюка в його поглядах, захоплення, інтересах. Хваліть за успіхи і правильно зроблені висновки з скоєних вчинків чи проступків. Пояснюйте дитині, чому ви поступаєте по відношенню до нього або іншій людині саме так, а не інакше, і просите, що б він аргументував свої вчинки так само. Не припиняйте його в прагненнях, і позитивному настрої, звичайно, якщо бажані дії йому не зашкодять. Навіть якщо ви не бачите перспективи, все одно намагайтеся проявити свою віру в дитину. А раптом у нього дійсно все вийде. Такі відносини зроблять ваше спілкування більш близьким, дозволять заробити авторитет перед дитиною, а так само більше контролювати його дії.

Для допомоги собі у вихованні патріота в сім'ї, не ігноруйте результати праці вчених і техніків, використовуйте всі можливості, які нам надає, сучасний рівень розвитку даної галузі. Дивіться наукові та документальні фільми, знаходите цікаву інформацію, проводите свої розслідування, обговорюйте побачене, радійте і переживайте разом з героями фільмів.

Методична робота – Криворізька гімназія №127

Відомо, що методична робота в сучасному закладі дошкільної освіти – це цілісна система взаємопов’язаних заходів, яка ґрунтується на досягненнях психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду і спрямована на підвищення фахової майстерності педагогів, на розвиток творчого потенціалу кожного педагога, педагогічного колективу з метою підвищення ефективності освітнього процесу.

Головний напрямок методичної роботи з педагогами – допомагати постійно оволодівати новими, ефективними формами і методами роботи з дошкільниками, забезпечувати умови для розвитку творчості педагогів, підвищувати їхню професійну майстерність та компетентність.

Пріоритетними напрямками вихователя-методиста в роботі з педагогами є використання та впровадження активних форм методичної роботи в системі післядипломної педагогічної освіти; інноваційних технологій, нових форми діяльності дошкільного закладу в умовах модернізації дошкільної освіти; використання інформаційно - комп'ютерних технологій в практиці роботи дошкільного закладу.

Проте у кожного вихователя свій професійний портрет, свій темп удосконалення педагогічної майстерності, свій тип виконання отриманого завдання, неповторний, власний рівень педагогічної майстерності, особисте педагогічне кредо.

Тож при плануванні методичної роботи обов’язково враховується аналіз і самоаналіз роботи вихователів з розвитку дітей дошкільного віку, результати діагностичного анкетування та професійні запити кожного вихователя; характер труднощів, з якими педагоги можуть зіткнутися при виконанні тих чи інших заходів.

З урахуванням вимог сьогодення, шляхами підвищення ефективності роботи педагогічного колективу є: забезпечення психолого-методичного супроводу педагогічного процесу, впровадження інноваційних технологій, створення умов для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікованої педагогічної праці, прагнення колективу до створення позитивного іміджу закладу, ефективне використання інформаційних, фінансових і людських ресурсів, ефективне використання методів педагогічного стимулювання, забезпечення ефективної взаємодії з родинами та громадськістю.

Форми методичної роботи, яка стимулюють професійну творчість педагогів, а саме: професійні конкурси, огляди - конкурси, педагогічні виставки, виставки – презентації, панорами методичних заходів, проектна діяльність, презентації ідей, майстер - класи, тематичні акції, тренінги.

Враховуючи, що ключовим моментом в модернізації дошкільної освіти на сучасному етапі, є рівень професійної компетентності педагога, то методична робота в ЗДО спрямована на саморозвиток, самоосвіту, професійне вдосконалення педагогів.

З метою активізації діяльності педагогів та мобілізації зусиль задля підвищення професійного рівня в "Берізці" використовуємо методи заохочення ( морального та матеріального), метод моделювання перспектив, метод здорової конкуренції – саме до нього належать різноманітні професійні конкурси, виставки, огляди, залучення педагогів до участі у проведенні засідань педагогічної ради. Але які б форми методичної роботи не використовувалися в закладі, головними дієвими особами в колективі є діти, наші вихованці. Адже саме для них, наших улюблених малюків, педагогічний колектив підвищує власний професіоналізм, створює відповідні умови для їх всебічного розвитку. Педагогічний колектив «Берізки» має великий, при цьому, тернистий педагогічний шлях. Ті форми методичної роботи, що проводяться в закладі – не тільки демонстрація майстерності педагогічних вмінь, це – присвята кожній дитині, це непоборне прагнення покращити буття кожного малюка, дати надію на майбутнє і головне захистити світ дитини. 

 

Заклад дошкільної освіти №3 "Ластівка": Методичний вісник

Логін: *

Пароль: *